Xiaomi Redmi 4 - nowy smartfon w ofercie

Xiaomi w ostatnim czasie jest bardzo aktywna na rynku. Coraz częściej prezentuje nowości i propozycje nowego sprzętu. Firma zaprezentowała niedawno nowy smartfon, który ma być dostępny w ich ofercie - Xiaomi Redmi 4. 

Urządzenie ma być oferowane w trzech wariantach. Pierwsza z nich to oczywiście klasyczna wersja Xiaomi Redmi 4, druga to Xiaomi Redmi 4A, a trzecia Xiaomi Redmi 4 Prime. Wszystkie modele są do siebie bardzo podobne. Można odróżnić je jedynie po obecności bądź braku detali, takich jak: szkło 2.5D, czytnik linii papilarnych oraz diody LED.

Co warto wiedzieć o poszczególnych modelach? Xiaomi Redmi 4 oraz 4A posiada pamięć operacyjną 2 GB oraz pamięć wbudowaną 16 GB. Natomiast w Xiaomi Redmi 4 Prime ma pamięć operacyjną 3 GB, a wbudowaną 32 GB. Modele różnią się także rozdzielczością ekranu. W przypadku dwóch pierwszych jest to 1280 x 720 pikseli, z kolei model Prime to 1920 x 1080 pikseli. Istotną kwestią jest także pojemność akumulatora. Model Xiaomi Redmi 4 ma akumulator o pojemności 3120 mAh, pozostałe dwa - 4100 mAh. Jeżeli chodzi o występowanie czytnika linii papilarnych to znajduje on się na tylnym panelu w modelu Xiaomi Redmi 4A oraz Prime, wariant Redmi 4 jest go pozbawiony. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że w każdej wersji systemem operacyjnym będzie Android 6.0 Marshmallow z nadkładką MIUI 8.

XIAOMI REDMI 4 1

Smartfony nie będą należały do najdroższych. Niskobudżetowa wersja Xiaomi Redmi 4A ma kosztować 75 dolarów. Za wariant podstawowy Redmi 4 trzeba będzie zapłacić 105 dolarów. Najdroższy ma być model Redmi 4 Prime - 130 dolarów.

Na początku stycznia 2016 roku swoją premierę miał model Xiaomi Redmi 3. Okazuje się, że oba warianty - Redmi 3 oraz Redmi 4 - mają ze sobą wiele wspólnego. Firma nie zmieniła parametrów dotyczących rozdzielczości ekranów, pojemności baterii czy ośmiordzeniowych układów Qualcomma. Można zauważyć, że na tle pozostałych modeli wyróżnia się wersja Xiaomi Redmi 4 Prime, a to dzięki ekranowi typu FullHD oraz nowszych Snapdragonem 625.
Porównując obie serie ze sobą można także zauważyć, iż model Redmi 4A jest słabszy od Redmi 3. Został on stworzony jako niskobudżetowa wersja tego smartfona. Można także pokusić się o stwierdzenie, że jest on swoistego rodzaju urządzeniem przejściowym pomiędzy obiema seriami.

XIAOMI REDMI 4 2

Najbardziej zauważalne różnice pomiędzy obiema seriami są w wyglądzie smartfonów. Xiaomi Redmi z serii 4 ma nieco mniejsze ramki boczne ekranu, bardziej spłaszczone krawędzie boczne, a także inną lokalizację aparatu - został on przesunięty na środek górnej części tylnego panelu. Jest on umiejscowiony tuż pod czytnikiem linii papilarnych.

Xiaomi Redmi 4 jest dostępny na rynku od 7 listopada 2016 roku. Wersja Redmi 4A ma trafić do sprzedaży 11 listopada. Aktualnie są one dostępne w Chinach, oficjalnie do sprzedaży w Polsce mają trafić na początku przyszłego roku.

 

Emilia
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!