HTC inwestuje w VR i rezygnuje ze smartfonów?

Na rynku pojawiła się plotka o możliwej rezygnacji HTC z produkcji smartfonów na rzecz większego zaangażowania w rozwój technologii VR. Ostatnie wyniki finansowe HTC oraz sprzedaż ich modelu wskazywała wyraźną zadyszkę tego jakby nie było świetnego producenta. 

Duży ruch na rynku VR oraz zainteresowanie goglami VR HTC Vive zachęciło HTC do zainwestowania w China VR Reasearch Institue (CVRI), które powstaje z kooperacji z władzami miasta Shenzem. Całość inwestycji wynosi 1,5 mld dolarów, ale jak na razie nie wiemy ile z tej kwoty wyłożyło HTC.

Sama CVRI zajmować się będzie rozwoje technologii VR oraz poszukiwaniem rynku zbytu. W planach jest świadczenie usług dla największych gałęzi przemysłu, co z punktu strategicznego mogłoby okazać się bardzo dobrym krokiem dla HTC.
Obecny dział zajmujący się produkcją telefonów zostałby sprzedany na początku roku – podobno są już 4 chętne do przejęcia firmy. Plotki głoszą, że jedną z nich jest sam Asus.

Na razie nie mamy potwierdzenia tych informacji od samego HTC jednak nie jest to pierwsza taka informacja na temat porzucenia przez HTC rynku smartfonów zatem coś musi być na rzeczy.

 

 

Marcin
HardLab.pl
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.