Vichyper będzie najszybszym transportem na ziemi

Jakość podróży jest przede wszystkim uzależniona od komfortu i czasu jej trwania. W tym celu pojawiają się nowe projekty maszyn i pojazdów, które już niedługo mogą bardzo wiele zmienić w transporcie miejskim. Warto spojrzeć na możliwości, które zapewni nam już niedługo Vichyper, który zachwyca nas pod wieloma względami.

Hiperloop to system transportu, który umożliwi poruszanie się w specjalnym tunelu z prędkością dźwięku. Dzięki temu podróż z Melbourne do Sydney zajmie nam niecałą godzinę.

Prototyp nosi nazwę Vichyper i posiada 3 metry długości i 1 metr wysokości. Na razie może zmieścić tylko 1 manekina, odpowiadającego 1 osobie. Jest on w pełni wykonany z włókna węglowego.

Już niedługo odbędą się teksty na amerykańskim torze SpaceX. Zespół Vichyper ocenia, że zamiast lewitacji do transportu użyje się toru w postaci koła. Natomiast przyśpieszenie staje się możliwe dzięki zastosowaniu silników indukcyjnych liniowych. Dodatkowo w Vichyper została czterowarstwowa technologia hamowania.

Możliwe, że po 10 czy 15 latach taki transport zabłyśnie w Australii i na całym świecie.

Nowoczesny transport
Hyperloop to nowoczesny transport, który pozwoli nam przemieszczać się z prędkością 1200 km/h. uzyskanie prędkości dźwięku staje się możliwe dzięki zastosowaniu silników elektrycznych w tunelu próżniowym oraz magnetycznej lewitacji.

Wyróżnienie uzyskał również skuteczny system hamowania Excellence Award. Prototyp Vichyper jest nie tylko nowoczesne, ale oparty na prostej i funkcjonalnej konstrukcji. W Australii został już uznany za pioniera w dziedzinie Innowacji i Transportu.

Parametry Vichyper
- silnik indukcyjny liniowy. Działa on w rurze próżniowej, co ma za zadanie tym bardziej przyśpieszyć kapsułę do dużej prędkości dźwięku. To pierwsze zastosowanie silnika indukcyjnego w próżni, działającego za pomocą powierzchni bezdotykowej. Vichyper jest w stanie wytworzyć ruch w linii prostej, przeciwny do ruchu obrotowego.
- układ hamulcowy. Czterowarstwowy układ posiada dodatkową funkcję przyśpieszenia. Składa się z hamulców szynowych, podkładek ściernych i innych elementów, wpływających na maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Oto ciekawa prezentacja tego nowoczesnego transportu, z którego chcielibyśmy skorzystać jak najszybciej.

 

Szymon
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!