Łyżka dla niepełnosprawnych i chorych na parkinsona

Stworzenie nowej łyżki mogłoby wydawać się bardzo proste. Ale tak nie jest, jeśli weźmie się pod uwagę, że ma być ona w pełni dostosowana do osób chorych na parkinsona i cierpiących na inną, podobną niepełnosprawność.

Od kilka lat pojawiają się pewne propozycje łyżek dla takich osób. Natomiast niedawno pojawiła się zupełna nowość, która jest godna uwagi.

To łyżka LiftWare, która jest w stanie poradzić sobie z drżeniem rąk osób niepełnosprawnych. Zapewnia ograniczony zasięg i mobilne działanie, dzięki czemu jej użytkowanie okazuje się dla osób chorych na parkinsona bardzo wygodne i komfortowe.

Takie możliwości zapewnia nowa technologia high-tech, która przyczyniła się do stworzenia łyżki z czujnikami. W ten sposób łyżka wykrywa wszelkie niezamierzone ruchy rąk. Następnie dba o utrzymanie poziomu łyżki. LiftWare posiada jeszcze możliwość pochylania się szyjki łyżki. Posiadając taką łyżkę niezamierzone wypadki podczas jedzenia będą już przeszłością.

giphy

Projekt łyżki LiftWare

Twórcy takiej łyżki liftware zdecydowali się na poszerzenie swojego asortymentu o widelec. Również zadbali o to, aby z jego użytkowaniem poradzili sobie osoby cierpiące na choroby Parkinsona, po porażeniu mózgowym, udarze mózgu i urazach rdzeni kręgowych. Aby być całkowicie pewni działania swojego nowego produktu zdecydowali się na jego testowanie u osób bezpośrednio walczących z takimi chorobami i urazami. Mieli więc pewność, że przygotowali dla nich sztućce, które są w pełni dostosowane do ich aktualnej sytuacji.

Koszt takiej nowoczesnej łyżki LiftWare wynosi blisko 200$ z jedną nasadką. Zakup dodatkowych nasadek to koszt około 35$.

Niektórzy powiedzieliby, że dość drogo, jak za łyżeczkę. Gdyby jednak wszystko dokładnie obliczyć, to w ciągu roku ten koszt rozciąga się na około 20 centów w ciągu 1 wygodnego i komfortowego posiłki. A przecież takie pieniądze są tego warte. Każda osoba niepełnosprawna powinna więc skorzystać z jej możliwości.

Oto krótki film, który ukazuje możliwości łyżki Liftware w praktyce:

Walka z chorobą Parkinsona
Osoby cierpiące na Parkinsona mają często problem z charakterystycznym drżeniem rąk. Sprawia im to wiele trudności podczas wykonywania codziennych czynności, w tym szczególnie podczas jedzenia.

Korzystając z łyżeczki Lift Ware mają oni możliwość zrelaksowania się podczas każdego następnego posiłku.

Zalety łyżki Lift Ware:
- dokładna czujność. Kontroler czułości zbiera sygnały, a następnie ustawia łyżkę w odpowiedniej pozycji.
- działanie w różnych pozycjach.
- swobodne działanie. Nie wolno blokować palcem szyjki łyżki. O wiele lepiej jest pozwolić jej poruszać się swobodnie, dzięki czemu drżenie ręki zostanie w pełni wyeliminowanie.

Pamiętaj: zakup takiej łyżki to komfort, ale również w tym wypadku musisz zadbać o jej czystość. W tym celu twórcy LiftWare zalecają jej czyszczenia za pomocą wilgotnej szmatki. Nie możemy jej moczyć w wodzie! Natomiast dalszą część łyżki można umyć ręcznie bądź w zmywarce.

Urządzenie to jest dostępne pod linkiem http://store.liftlabsdesign.com/.

Stanowi ciekawe rozwiązanie, z którym wcześniej osoby cierpiące na Parkinsona i inne choroby nie miały do czynienia. Pozwalają poprawić jakość życia wiele osób i pacjentów. Na stronie producenta pojawiają się tylko pozytywne opinie na temat tego produktu, więc można uznać, że został on pozytywnie odebrany przez szerokie grono osób.

Możliwe, że osoby cierpiące na takie choroby, jak Parkinsona już niedługo będą mogły starać się o uzyskanie specjalnych dotacji na zakup takich nowoczesnych sztućców do swojego mieszkania. Natomiast ośrodku opiekujące się takimi pacjentami będą mogły uzyskać dofinansowanie na zakup takiego wyposażenia. Warto byłoby doczekać takich czasów również w naszym kraju.

Jak Wy oceniacie to urządzenie?

 

Szymon
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.