Projektor czy telewizor - co lepsze na co dzień?

Współcześnie projektory stają się coraz bardziej popularne. Spotykane są nie tylko w szkołach, na uczelni czy w pracy, lecz coraz częściej także i w domach. W czym tkwi fenomen tego urządzenia? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć poniżej.

Jedną z podstawowych zalet projektora jest jego mobilność. Jak powszechnie wiadomo jest to urządzenie lekkie, które można bez problemu przenosić. Pozwala to na oglądanie filmów czy meczy w niemalże każdym miejscu. Wystarczy ściana lub też inna płaska powierzchnia, na której może zostać wyświetlony obraz.

Innym istotnym aspektem jest stosunek ceny sprzętu do oferowanej przekątnej obrazu. Z uwagi na swoją konstrukcję telewizory dostępne na naszym rynku nie są w stanie zagwarantować więks zej, w porównaniu do większości projektorów, przekątnej obrazu. Rozmiar ekranu telewizora ma w tej kwestii bardzo istotne znaczenie - im jego przekątna jest większa, tym sprzęt jest cięższy i zajmuje dużo miejsca. Gabaryty projektora są zazwyczaj niewielkie, pozwalające na zastosowanie go nawet w najmniejszych pomieszczeniach i wygodne przechowywanie.

Ważnym czynnikiem jest także cena. Niemniej jednak współcześnie dobrej jakości projektor można kupić za rozsądne pieniądze. W zależności od potrzeb użytkowników czy preferowanej marki koszt takiego urządzenia może wahać się od kilkuset po kilka tysięcy złotych.

Projektor świetnie się sprawdza nie tylko w sytuacjach, gdy chcesz wspólnie ze znajomymi czy rodziną obejrzeć film lub mecz, ale także na romantyczne wieczory z ukochaną os obą bądź samotny wieczór w towarzystwie dużego ekranu. Większy obraz pozwala na śledzenie nawet najdrobniejszych szczegółów. Ponadto zaobserwowano, że korzystając z projektora mniej męczymy wzrok, gdyż światło jest łagodniejsze niż to emitowane przez ekrany telewizorów.
Projektor nie jest jednak rozwiązaniem idealnym dla każdego. W przypadku, gdy przez większość czasu w ciągu dnia chcesz oglądać filmy, możesz mieć problem z odpowiednim kontrastem obrazu. Projektor świetnie sprawdza się w zacienionych pomieszczeniach, z kolei przy świetle dziennym najlepszym rozwiązaniem będzie telewizor.

 

Emilia
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.