Imprezowy głośnik Sony GTK-XB5

Przenośne głośniki najczęściej kojarzone są z niewielkimi gabarytowo "pudełkami". Firma Sony wychodząc na przeciw potrzebom klientów postanowiła stworzyć imprezowy zestaw muzyczny - GTK-XB5. Jest to głośnik przenośny, z którym jak deklaruje producent - rozkręcimy każdą imprezę.


Sony GTK-XB5 jest zestawem dwóch głośników znajdujących się w dużej stylowej obudowie. Jest ona wzbogacona o podświetlenie liniowe LED RGB oraz stroboskop. Podświetlenie LED RGB zmienia się, migając w rytm muzyki, z kolei dzięki błyskom stereoskopowym powstają niesamowite efekty rodem z klubu. Urządzenie jest tak skonstruowane, że może pracować zarówno na stojąco, jak i w poziomie - dzięki temu nawet przy ograniczonym miejscu na pewno uda się je gdzieś ulokować.

Na górze stojącego pionowo głośnika znajdują się przyciski do sterowania głośnością, włącznik, przycisk umożliwiający włączenie mocniejszego basu oraz przycisk odpowiedzialny na parowanie sprzętu z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth oraz funkcji NFC.
Na tylnej części głośnika zlokalizowane są dwa gniazda typu RCA, które są przeznaczone do podłączenia urządzenia kablem do wzmacniacza, komputera lub telewizora. Znajdują się tutaj również gniazda do podłączenia głośników tego samego rodzaju. Sony umożliwiło podłączeniu kilku, a nawet kilkunastu GTK-XB5 w jeden ciąg, dzięki czemu można uzyskać naprawdę imponująco "grającą" ścianę.

glośnik Sony GTK XB5

Sony GTK-XB5 obsługiwany jest za pomocą aplikacji mobilnej SongPal. Wystarczy pobrać ją na swój smartfon i sparować ze sobą urządzenia. Aplikacja umożliwia m.in. zmianę typu podświetlenia oraz ustawienie korektora dźwięku. Ponadto użytkownik może poprzez apkę wejść na Spotify, YouTube czy też Apple Music. Dodatkową opcją jest możliwość "miksowania" utworu poprzez zmianę tempa jego odtwarzania.

Skupmy się na podstawowej funkcji głośnika - graniu. GTK-XB5 idealnie sprawdzi w domu w celu rozkręcenia imprezy lub w trybie stereo jako głośniki do komputera czy też kina domowego. To co odznacza urządzenie to niewątpliwie bas - jest mocny i zadowoli każdego imprezowicza. Jak deklaruje producent tryb Extra bass nie zniekształca muzyki, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych sprzętów tego typu. Pozwala natomiast cieszyć się mocą i głębią każdego dźwięku, nawet tych najniższych tonów. Jest to spowodowane zastosowaniem systemu interpolacji Sony DSEE (Digital Sound Enhancing Engine), który poprawia dźwięk plików muzycznych poddawanych kompresji.

Głośnik dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych - czerwonej, zielonej, niebieskiej i klasycznej czerni. Wyposażony jest w uchwyt, który umożliwia bezproblemowe i wygodne przenoszenie. Urządzenie waży około 7 kg, a jego wymiary to: 524 cm x 262 cm x 273 cm.
Model Sony GTK-XB5 trafił do sklepów w październiku 2016 roku. Jego koszt kształtuje się na poziomie około 1000 złotych.

Podsumowując - jest to idealne urządzenie dla osób, które marzą, by w ich domu bądź ogrodzie zapanował klubowy nastrój. Jest to połączenie dużej mocy z wbudowanym oświetleniem. Miłośnicy głośnych zabaw w gronie znajomych nie powinni zawieść się na głośniku przenośnym Sony GTK-XB5. Funkcja włączenia mocniejszego basu na pewno zachwyci niejednego fana muzyki elektronicznej.

 

 

Emilia
HardLab.pl


 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.