Samsung S4 - nowy smartfon z systemem operacyjnym Tizen

Stworzony przez firmę Samsung autorski system operacyjny Tizen pojawia się w coraz to nowszych smartfonach tejże marki. Aktualnie producent zaprezentował kolejny model urządzenia mobilnego - Samsung Z4, który opierać się na wersji systemu operacyjnego Tizen 3.0. Jego główną zaletą ma być intuicyjne użytkowanie oraz zintegrowanie z aplikacjami serwisów społecznościowych. 

Smartfon ma być wyposażony w 4,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości zaledwie 800 x 480 pikseli. Ekran będzie pokryty zakrzywionym na krawędziach szkłem typu 2.5D, które zyskuje coraz większą popularność i producenci coraz chętniej wykorzystują to rozwiązanie w swoich urządzeniach.

Działanie Samsunga Z4 opierać się będzie na czterordzeniowym układzie o taktowaniu na poziomie 1,5 GHz. Ponadto wewnątrz znajdzie się tylko 1 GB pamięci RAM. Pojemność akumulatora ma wynosić 2050 mAh.

Także aparat fotograficzny, w który wyposażone zostanie urządzenie, pozostawia wiele do życzenia. Zarówno przednia, jak i tylna kamera posiadać będzie 5 MPix rozdzielczości. Aparat przedni charakteryzował się będzie obiektywem f/2,2, tylny zaś dwiema doświetlającymi diodami LED. Telefon posiadać będzie opcję Video Flip, która umożliwi nagrywanie z obu kamer jednocześnie oraz składanie pozyskanych obrazów w jedną całość.

Dodatkowymi udogodnieniami, które wydawać by się mogło ratują sytuację, będzie możliwość kontrolowania smartfona gestami oraz głosem. Ponadto Samsung Z4 posiadać będzie złącze słuchawkowe 3,5 mm, port microUSB 2.0 i moduły łączności Bluetooth 4.2, GPS oraz Wi-Fi 802 11b/g/n lub LTE Cat. 4. Urządzenie wspierać ma technologie VoWi-Fi oraz VoLTE. Poza tym użytkownik będzie miał możliwość korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie. Urządzenie odznaczać się będzie prostym, klasycznym designem. Prawdopodobnie do sprzedaży trafią trzy klasyczne wersje kolorystyczne: czarna, złota oraz srebrna. Jego wymiary mają kształtować się następująco: 132,9 x 69,2 x 10,3 mm, waga zaś - 143 gramy.

Ze względu na to, iż Samsung Z4 działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen, wiele osób może nie zdecydować się na jego zakup. Autorski system firmy Samsung nie będzie wspierał aplikacji, które są dostępne na urządzenia z Androidem. Wymagane jest stworzenie nowych, specjalnie dostosowanych wersji aplikacji dedykowanych dla systemu Tizen.

Aktualnie nie wiadomo czy Samsung Z4 trafi do sprzedaży na rynek europejski. Pierwszym krajem, w którym urządzenie ma być dostępne w sprzedaży, będą Indie. Na chwilę obecną cena smartfona jest nieznana, niemniej jednak biorąc pod uwagę jego specyfikacje, nie powinna być ona wygórowana. Niestety, pojawiają się głosy, iż sprzęt nie przyniesie firmie Samsung sukcesu - szczególnie ze względu na niezbyt bogate wyposażenie oraz kiepskie parametry. Cała nadzieja w naprawdę przystępnej cenie smartfona.

 

Emila
HardLab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.