Lenovo IdeaPad 720S - nowy laptop z ultracienkimi ramkami

Cienkie ramki coraz bardziej zaczynają zyskiwać na popularności. Od niedawna coraz więcej producentów smartfonów decyduje się na zastosowanie takiego rozwiązania w swoich urządzeniach. Moda ta powoli zaczyna docierać do innych segmentów. Jak się okazało Lenovo zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty laptopa z bardzo cienkimi ramkami wokół ekranu. Mowa o IdeaPad 720S. 

Głównymi zaletami urządzenia, oprócz ultracienkich ramek, ma być również niewielka waga (1,6 kg) oraz grubość (15,2 mm). W IdeaPad 720S zastosowano również rozwiązanie w postaci czytnika linii papilarnych.
Jak dotąd na zastosowanie cienkich ramek wokół ekranu zdecydowała się firma Dell, która od pewnego czasu ma już w swej ofercie laptop z takim rozwiązaniem (model XPS 13). Niemniej jednak Lenovo deklaruje, iż jego urządzenie będzie wyposażone w dodatkowe udogodnienia, które uczyni je jedynym w swoim rodzaju. Ma to być między innymi karta graficzna Nvidii oraz kamerka internetowa o idealnej lokalizacji w układzie sprzętu. Posiada ona rozdzielczość 720p.

IdeaPad720S zdj2

IdeaPad 720S nie doczekał się jeszcze swojej oficjalnej premiery, jednak można go znaleźć już w asortymencie kilku sklepów (m.in. TigerDirect). Zgodnie z zamieszczoną tak specyfikacją laptop jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz typu IPS Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wymiarami jest on zbliżony do swoich 13-calowych braci, jednak zwężenie ramek pozwoliło uzyskać dodatkowy cal.

Wewnątrz znajduje się procesor Intel Core i5-7200U wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz dysk typu SSD PCle o pojemności 256 GB. Ponadto znajduje się tutaj podświetlana klawiatura, która czyni urządzenie jeszcze bardziej funkcjonalnym. Czterokomorowy akumulator IdeaPad 720S ma pojemność 56 Wh, co w przybliżeniu pozwoli na 8 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania.

Standardowo w laptopie umieszczono popularne moduły WiFi 802.ac oraz Bluetooth 4.1. W urządzeniu znalazł się również szereg złączy: Thunderbolt 3/USB Type-C, dwa porty USB 3.0, HDMI, złącze audio oraz czytnik kart pamięci typu SD.

Za grafikę odpowiada karta graficzna Nvidia GeForce 940MX. Nie jest to najnowsze rozwiązanie oferowane przez tego producenta, niemniej jednak w połączeniu z procesorem Intel zapewni wysoką wydajność sprzętu. Warto również wspomnieć, iż system audio powstał przy współpracy z JBL.

Sam design urządzenia przyciąga uwagę. Pomimo zastosowania prostych rozwiązań i standardowych kolorów, urządzenie jest niezwykle stylowe i z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom.
Opisany powyżej IdeaPad 720S kosztować ma 949 dolarów. Jednak według informacji od producenta do sprzedaży trafi również model wyposażony w Intel Core i7, 16 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 512 GB. Jego cena ma kształtować się na poziomie ok. 1329 dolarów.

 

Emila
HardLab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco.

Nie wysyłamy spamu!