iOS 10 - przegląd nowości przed premierą

Premiera iOS 10 to wyczekiwane przez wielu wydarzenie. Zobaczcie co Apple przygotował w nowym systemie

:
1. Integracja
Nowy system umożliwi integrację z systemem macOS Sierra, która polegać będzie na rozbudowanej komunikacji pomiędzy urządzeniami Apple. iPhone będzie współdzielić schowek z komputerem Mac, co umożliwi kopiowanie tekstów oraz innych materiałów pomiędzy urządzeniami. Dodatkowo będzie istniała możliwość odblokowania komputera bez wpisywania hasła – wystarczy, że w pobliżu znajdzie się iPhone lub Apple Watch.

2. Ekran blokady
Zmiany widoczne będą w ekranie blokady, który będzie pojawiał się jak tylko podniesiemy telefon. Apple nazwał tą funkcję Rise to Wake. Pomysł bardzo fajny zwłaszcza, że szybkość działa przycisku Home po jego dotknięciu jest błyskawiczna przez co czasami nie zdąży się zobaczyć komunikatów na ekranie.

Dodatkowo dodane zostaną funkcję m.in. w postaci przesunięcia ekranu palcem w prawo, aby włączyć aparat. Rozbudowana zostanie również funkcja 3D Touch, dzięki której nie trzeba będzie wchodzić do aplikacji żeby podejrzeć np. listę zadań lub maile.

3. Siri dla zewnętrznych deweloperów
Apple udostępni Siri dla zewnętrznych deweloperów, co powinno przełożyć się na znaczne rozbudowanie jej funkcji dla programów pobieranych ze sklepu.

4. Mapy
Aktualizację dostaną również Mapy, które będą podpowiadać miejsca np. restauracje. Dodatkowo zostaną one całkowicie przeprojektowane.

5. Inteligentne domy
Chcąc nadążyć na trendami na rynku, Apple zapowiedział również rozwinięcie aplikacji za pomocą której będziemy mogli sterować wszystkimi czujnikami w inteligentnym domu. Na razie jeszcze nie znamy producentów, którzy zostaną uwzględnieni.

Nowa wersja systemu będzie gotowa do pobrania od 13 września.

 

Marcin Bąk b   

Marcin
HardLab.pl
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.