Kinowe wrażenia w domu dzięki projektorom LG CineBeam 2022

Projektory 4K firmy LG, z zaawansowanym modelem Ultra Short Throw na czele, zachwycą każdego miłośnika filmów i seriali.

LG Electronics (LG) podnosi jakość kina domowego dzięki laserowym projektorom CineBeam 4K model HU715Q i HU710P – są to jak dotąd najbardziej zaawansowane projektory firmy. Nowy projektor LG HU715Q o ultrakrótkiej ogniskowej (UST) wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak automatyczna regulacja jasności i możliwość wyświetlania 100-calowego obrazu* z odległości zaledwie 21,7 cm od ściany. Zapewnia doskonałą jakość obrazu przy kompaktowej konstrukcji. LG HU710P, znacznie ulepszony w stosunku do swojego poprzednika, zapewnia jaśniejsze obrazy i głębszą czerń dzięki laserowi hybrydowemu bez koła barw.

image processing20220214 3469 1o8jje2

Nowe projektory LG CineBeam są doskonałe dla klientów, którzy chcą stworzyć swoje własne, prywatne kino z dużym obrazem wyświetlanym bezpośrednio na ścianie lub specjalnym ekranie. Oba kompaktowe i łatwe do skonfigurowania modele nadają się do większości pomieszczeń, ale także świetnie sprawdzają się na zewnątrz po zachodzie słońca. LG HU715Q jest idealny dla kinomanów, którzy chcą dodać do swojego wystroju coś wyjątkowego – wykończony jest najwyższej jakości tkaniną duńskiej firmy tekstylnej Kvadrat, dzięki czemu harmonizuje z meblami i wnętrzami.

Oba urządzenia wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). Zaawansowana technologia laserowa zastosowana w nowych projektorach zapewnia imponujący współczynnik kontrastu wynoszący 2 000 000:1 i wysoką jasność szczytową, dzięki czemu obrazy podczas ciemnych i jasnych scen są bardziej szczegółowe. Dzięki 4-, 9- i 15-punktowej korekcji geometrii obrazu projektory zapewniają łatwe wyrównanie w poziomie i pionie, co pozwala wygodnie dostosować pozycję projektora bez zniekształceń. Model HU715Q generuje 2500 ANSI lumenów z laserowego źródła światła, natomiast LG HU710P zapewnia 2000 ANSI lumenów dzięki technologii hybrydowej laserowej i LED. Obie lampy mają trwałość znamionową wynoszącą 20 tysięcy godzin, czyli czterokrotnie dłuższą niż konwencjonalne lampy do projektorów.

image processing20220214 3469 3ckyxx
Aby zapewnić optymalne wrażenia podczas oglądania, w nowych projektorach CineBeam wykorzystano w szereg zaawansowanych technologii poprawiających jakość obrazu:

- Optymalizator jasności reguluje jasność odpowiednio do warunków oświetlenia otoczenia.

- Dynamiczne mapowanie tonów analizuje i dostraja każdą klatkę obrazu, aby zapewnić doskonałą wydajność HDR, dzięki czemu obrazy są realistyczne i niezwykle żywe, niezależnie od ich zawartości i poziomu oświetlenia w pomieszczeniu.
- Tryb Filmmaker wyświetla filmy w sposób zamierzony przez ich reżyserów, odtwarzając dokładny wygląd i wrażenia kinowe poprzez zachowanie oryginalnych proporcji obrazu, liczby klatek na sekundę i barw.

- Inteligentna platforma webOS firmy LG oferuje intuicyjną obsługę i nawigację z łatwym dostępem do szerokiej gamy popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, YouTube i Apple TV.**

- [Tylko w LG HU715Q] Wbudowane głośniki niskotonowe firmy Quad i 2,2‑kanałowe stereo zwiększają poczucie immersji, dodając dźwięk przestrzenny po podłączeniu do jednego lub dwóch głośników Bluetooth.***

'' Coraz więcej konsumentów docenia możliwość oglądania ulubionych treści w prawdziwie kinowej skali, dlatego segment projektorów domowych odnotowuje tak silny wzrost. Projektory LG CineBeam, zaprojektowane specjalnie dla kinomanów i do użytku domowego, oferują wyjątkową jasność, doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a także wybór najpopularniejszych aplikacji streamingowych w systemie webOS. Każdy, kto myśli o stworzeniu lub modernizacji systemu kina domowego, będzie zachwycony projektorem CineBeam firmy LG. '' - Seo Young-jae, starszy wiceprezes i szef jednostki biznesowej IT w LG Business Solutions Company.

image processing20220214 3469 3woky4
Projektory laserowe LG CineBeam 4K HU715Q i HU710P będą dostępne w pierwszym kwartale 2022 roku na kluczowych rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji, a następnie na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej.

 

Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.