Chrome 55 z nawet 50% mniejszym zużyciem pamięci RAM

 

Jeżeli korzystacie z Chrome to na pewno zauważyliście zwiększone zużycie RAM wykorzystywane przez tą przeglądarkę. Wielu zapewne całkowicie zrezygnowało z Chrome właśnie przez ten fakt. W odpowiedzi Chrome 6 grudnia planuje wypuszczenie Chrome 55, która według zapewnień producenta ma wykorzystywać nawet o 50% mniej pamięci niż ma to obecnie miejsce.

Taki wynik ma zostać osiągnięty dzięki znacznym ulepszeniom silnika od JavaScript. 

Co istotne zmiany nie zostaną ograniczone tylko do wersji desktopowej, ale trafią również na urządzenia mobilne – tutaj akurat nie zauważyłem żadnych spowolnień, ale być może wynika to z faktu, że na co dzień korzystam z iPhone 6s.
Zmiana planowana przez Chrome 55 będzie najbardziej zauważalna na słabszych urządzeniach np. tabletach oraz starszych laptopach.

Różnica powinna być również widoczna dla osób, które mają w tym samym czasie pootwieranych kilkanaście zakładek – w moim przypadku to ostatecznie zadecydowało o przejściu na Opere.

Marcin
HardLab.pl
marcin(at)hardlab.pl

 

 

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.