Just Join IT – najpopularniejszy portal pracy dla programistów – wspólnie z domem produkcyjnym Truskavka zrealizował swoją pierwszą kampanię mediową na tak szeroką skalę, w której pokazuje kulisy codziennego życia w branży IT, choć robi to lekko, w nieco abstrakcyjny sposób. Pierwszy spot z kampanii właśnie miał swoją premierę, a jego celem było odkrycie dwóch perspektyw jednej rozmowy kwalifikacyjnej.

Add a comment

Rynek małych firm usługowych w Polsce jest zdominowany przez kobiety, które prowadzą aż ¾ z nich. W sumie co trzecia ze wszystkich firm w Polsce jest założona lub prowadzona przez kobietę. Jednak na stanowiskach prezesek i w zarządach firm podających ich skład w KRS kobiet jest tylko 26 proc. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką działa na rzecz poprawy sytuacji Polek w świecie biznesu i już po raz 13. organizuje konkurs nagradzający polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, włączania i ekologii.

Add a comment

No Fluff Jobs już po raz kolejny z okazji Dnia Kobiet sprawdziło sytuację kobiet w branży IT w Polsce i przeprowadziło badanie wśród już w niej pracujących oraz tych, które planują do niej wkroczyć, by dowiedzieć się więcej na temat ich zarobków, warunków pracy i oczekiwań względem pracodawców. Wynika z niego m.in., iż 34 proc. respondentek, które trafiły do świata IT, zdobywało wiedzę poza studiami informatycznymi. I co ciekawe, prawie 60 proc. uczestniczek badania mogło liczyć w ubiegłym roku na podwyżkę wynagrodzenia.

Add a comment

W nowej rzeczywistości zdalne kanały kontaktu takie jak call center czy chat na stronie i w social media stały się dla większości firm kluczowym elementem obsługi klientów. Coraz więcej decyduje się na zatrudnienie do tego celu botów, które są w stanie obsłużyć nawet 40 proc. zapytań klientów. Zaufanie konsumentów do tego typu rozwiązań rośnie - w najbliższych latach prawdopodobnie już 70 proc. zamiast osobistego załatwiania spraw wybierze kontakt ze sztuczną inteligencją. Jednym z przykładów jest Alior Bank, który w lutym br. wprowadził dla swoich klientów voicebota – InfoNinę.

Add a comment

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.