Sony wprowadza aktywny głośnik liniowy SLS-1A

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego, aktywnego głośnika liniowego SLS-1A, przeznaczonego specjalnie do tworzenia pola dźwiękowego w połączeniu z dużymi wyświetlaczami. Głośnik rozwiąże problemy w dużych pomieszczeniach z wielkoformatowymi wyświetlaczami, takie jak zła akustyka, oderwanie obrazu od dźwięku czy brak możliwości zainstalowania głośników w taki sposób, by stworzyć optymalne warunki odbioru wszystkim słuchaczom.

— Z radością wprowadzamy na rynek głośnik, który dołączy do naszych sprawdzonych produktów do wyświetlania w dużym formacie, takich jak monitory profesjonalne 4K BRAVIA®, wyświetlacze Crystal LED z serii B i C i projektory biznesowe — mówi Christopher Mullins, Product Manager, Sony Professional Displays & Solutions. — Wprowadzenie głośnika SLS-1A jest świadectwem dążenia Sony do opracowywania produktów, które zapewnią najwyższą jakość i najsilniejsze wrażenia audiowizualne naszym klientom, dealerom i integratorom z sektora handlu, oświaty i biur.

1566674112 Sony SLS 1A 03 1set Hori CW1470195632 Sony SLS 1A 05 1set Hori Rear

Szeroka strefa optymalnego odbioru dostosowana do dużych wyświetlaczy

Do najważniejszych cech modułowego, liniowego głośnika należy szeroka strefa optymalnego odbioru, pozwalająca stworzyć pole czystego dźwięku w większej przestrzeni. Nowy głośnik SLS-1A jest wyposażony w osiem opracowanych przez Sony jednostek głośnikowych Magnetic Fluid z płaskimi, kwadratowymi membranami, które emitują czysty, wysokiej jakości dźwięk o niskim poziomie zniekształceń. W niewielkiej obudowie znajduje się także 8-kanałowy procesor sygnału cyfrowego (DSP) i wzmacniacz o maksymalnej mocy wyjściowej 10 W. Osiem głośników jest rozmieszczonych w małych odstępach, co 48 mm. Przeciwdziała to zniekształceniom dźwięku, a ponadto umożliwia dokładne sterowanie wiązką, w tym kierunkiem i kątem emisji dźwięku. Takie połączenie technologii i konfiguracji tworzy system dźwiękowy przydatny do odtwarzania nie tylko głosu, lecz także innych dźwięków. Obniżone zniekształcenia zapewniają stabilne ciśnienie akustyczne i wysoką jakość w szerokiej strefie.

Wygodna w instalacji, kompaktowa konstrukcja

Wewnątrz bardzo sztywnej, aluminiowej obudowy głośnika SLS-1A znajduje się 8-kanałowy wzmacniacz i procesor DSP. Głośnik można zainstalować pionowo lub poziomo. Zwiększa to jego uniwersalność i możliwości zastosowania w różnych środowiskach. Modularna konstrukcja pozwala na połączenie kilku głośników pojedynczym łączem Dante. Dzięki temu, a także precyzyjnemu sterowaniu wiązką, głośnik SLS-1A spełnia zróżnicowane wymagania instalacyjne w salach wykładowych czy holu biura. Możliwość montażu modułów poziomo lub pionowo oraz dokładna kontrola nad wiązką pozwalają dostosować dźwięk do wielkości pomieszczenia i różnych potrzeb użytkownika.

Umiejscowienie dźwięku pośrodku ekranu

Ten specjalnie zaprojektowany głośnik ma funkcję umiejscawiania dźwięku pośrodku ekranu. Powstający dzięki temu pozorny głośnik centralny dobrze sprawdza się w wyświetlaczach, w przypadku których umiejscowienie kanału centralnego jest trudne ze względu na lokalizację głośnika. Dodatkową zaletą jest stabilność dźwięku bez względu na to, gdzie znajduje się widz. Głośnik SLS-1A jest przeznaczony do współpracy z różnymi rodzajami wielkoformatowych wyświetlaczy, jak Crystal LED, monitory profesjonalne 4K BRAVIA® czy projektory biznesowe.

Do najważniejszych cech głośnika SLS-1A należą:

Jednostki głośnikowe Magnetic Fluid z płaską, kwadratową membraną ograniczającą zniekształcenia
Precyzyjnie kontrolowana wiązka i procesor DSP o częstotliwości próbkowania 96 kHz do użytku w pomieszczeniach ze schodami
Wbudowany w każdy głośnik filtr FIR (o skończonej odpowiedzi impulsowej, 1024 współczynniki przy 96 kHz) dający dokładną kontrolę nad wiązką, od niskich do wysokich częstotliwości
Obsługa sieci Dante® i wejścia analogowe zapewniające elastyczność i prostotę instalacji
Możliwość pomalowania obudowy i osłony głośnika
Wybieranie ustawień w programie komputerowym Sony „Line-Array Speaker Manager”
Zgodność z aplikacją do symulacji dźwięku EASE® Focus 3 i technologią optymalizacji zasięgu FIRmaker® 3D firmy AFMG®

Głośnika SLS-1A można używać w połączeniu z mikrofonem MAS-A100, by zwiększyć wydajność technologii wzmacniania mowy w klasach i salach wykładowych.

_________

* Dante® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Audinate Pty Ltd.

* EASE®, FIRmaker® i AFMG® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy AFMG Technologies GmbH.

 

 


Źródło: Informacja prasowa

HARDLAB BIALE

HardLab to serwis blogowy na którym znajdziesz aktualne informacje związane z branżą technologiczną, tym co nas otacza oraz tym co dzieje się w internecie.